اخبار همایش ها و سمینا
IF2011
یکشنبه, 18 فروردين 1392
IF2011
اطلاعیه ثبت نام جدید
سه شنبه, 05 شهریور 1392
اطلاعیه ثبت نام ترم جدید
بخشنامه مشاركت درطرح هاي پژوهشي كلان
سه شنبه, 06 تیر 1391
دريافت فايل يك   دريافت فايل دو   دريافت فايل سه
دريافت فايل رزومه هيات علمي
شنبه, 27 خرداد 1391
دريافت فايل رزومه هيات علمي اساتيد گرامي بعد از تكميل...
فرم هاي طرح پژوهشي
چهارشنبه, 31 خرداد 1391
دريافت فرم پيشنهاد طرح پژوهشي دريافت فرم قرارداد
كارگاه آموزشي
سه شنبه, 10 مرداد 1391
دريافت فراخوان كارگاه يك دريافت فراخوان كارگاه دو...
نشريات نامعتبر
یکشنبه, 18 فروردين 1392
فايل شماره يك فايل شماره دو فايل شماره سه
اطلاعیه هارها
IF2011
یکشنبه, 18 فروردين 1392
s IF2011
اطلاعیه ثبت نام جدید
سه شنبه, 05 شهریور 1392
s اطلاعیه ثبت نام ترم جدید
بخشنامه مشاركت درطرح هاي پژوهشي كلان
سه شنبه, 06 تیر 1391
s دريافت فايل يك   دريافت فايل دو   دريافت فايل سه
دريافت فايل رزومه هيات علمي
شنبه, 27 خرداد 1391
s دريافت فايل رزومه هيات علمي اساتيد گرامي بعد از تكميل...
فرم هاي طرح پژوهشي
چهارشنبه, 31 خرداد 1391
s دريافت فرم پيشنهاد طرح پژوهشي دريافت فرم قرارداد
كارگاه آموزشي
سه شنبه, 10 مرداد 1391
s دريافت فراخوان كارگاه يك دريافت فراخوان كارگاه دو...
نشريات نامعتبر
یکشنبه, 18 فروردين 1392
s فايل شماره يك فايل شماره دو فايل شماره سه
چون عالم به علم خويش عمل نكند موعظه او از دلها مي لغزد چنان كه باران از سنگ سخت و صاف. - امام صادق(ع)

    
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 15
 • 16
 • 17
 • 18
 • 19
 • 20

 

 

راه اندازی رشته‌های جدید دوره دکتری تخصصی در واحد آزادشهر/ جذب 5 رشته در مقطع کارشناسی ارشد

خبرگزاری آنا: رئیس دانشگاه آزاداسلامی واحد آزادشهر گفت: رشته‌های دکتری تخصصی علوم تربیتی و شیلات و 5 رشته کارشناسی ارشد در این دانشگاه راه‌اندازی شد.

دکتر کاظم شریعت نیا رئیس واحد آزادشهر در این خصوص به خبرنگار آنا گفت: رشته‌های دکتری تخصصی علوم تربیتی و شیلات از نیمسال اول سال تحصیلی 94-93 در این واحد دایر شده است و در تکمیل ظرفیت مهر 93 دانشجو می‌پذیرد؛ علاوه بر رشته‌های تخصصی علوم تربیتی و شیلات ، در مقطع کارشناسی ارشد نیز راه‌اندازی 5 رشته حقوق بین الملل ، جامعه شناسی ، مردم شناسی ، مشاوره و روانشناسی شخصیت صادر شده است که در تکمیل ظرفیت مهر سال جاری دانشجو می پذیریم.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر اضافه کرد: از ابتدای مهرماه سال جاری علاوه بر رشته‌های دکتری تخصصی علوم تربیتی و شیلات و کارشناسی ارشد حقوق بین الملل ، جامعه شناسی ، مردم شناسی ، مشاوره و روانشناسی، 2 رشته مقطع دکتری علوم سیاسی و صنایع غذایی در مراحل اخذ مجوز قرار دارد .

وی گفت : متقاضیانی که در کنکور سال جاری شرکت نموده اند میتوانند برای ثبت‌نام درتکمیل ظرفیت به سایت مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به آدرسwww.azmoon.org و برای کسب اطلاع بیشتر به سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر به آدرس www.iauaz.ac.ir مراجعه  نمایند.

 

 

 

 

 

 

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی گفت:

در استان گلستان واحد های بسیار خوبی با معماری های بسیار زیبا ساخته شده است .

خبرگزاری آنا، در استان گلستان واحد های بسیار مطلوب با معماری های بسیار زیبا و با محوطه های بسیار خوبی ساخته شده و جا دارد که هم دولت و هم دانشگاه آزاد به تواناییهایی که دانشگاه آزاد با استفاده از منابع مردم و بدون هیچ کمکی بوجود آمده نگاه ویژه ای داشته باشد و موظب باشد این سرمایه عظیم به هدر نرفته و کاملا مورد استفاده قرارگیرد.

بگزارش خبرگزار ی آنا از آزادشهر،  مهندس محسن هاشمی در گفتگو با آنا گفت ،  در چارچوب بازدید از واحدهای مختلف در سراسر کشور و بعداز سفری که در هفته جاری به مشهد مقدس داشتیم و در هیات امنای استانهای سه گانه خراسان شمالی ، رضوی و جنوبی شرکت داشتیم که با حضور دکتر میرزاده یکی از ساختمانهای واحد مشهد افتتاح شد، درساعت هفت شب روز یکشنبه با پرواز ساعت 19 به مقصد گرگان حرکت کردیم و مورد استقبال دکتر ساطعی معاون هماهنگی استان گلستان قرار گرفتیم.

وی افزود:  از فردای آن روز دوشنبه  بازدیدها را از مرکز استان، واحد گرگان شروع کردیم و بعد از واحدهای کردکوی ، بندرگز ، علی آباد کتول ، گنبد کاوس ، کلاله ، گالیکش ، و مینودشت و در آخرین بازدید از واحد آزادشهر بعمل آمد که با توجه به وسعت کاری که در استان گلستان انجام شده باید به همه دست اندر کاران تبریک گفته شود.خوشبختانه در استان گلستان واحد های بسیار خوبی با معماری های بسیار زیبا و با محوطه های بسیار خوبی ساخته شده و جا دارد که هم دولت و هم دانشگاه آزاد به تواناییهایی که دانشگاه آزاد با استفاده از منابع مردم و بدون هیچ کمکی بوجود آمده نگاه ویژه ای داشته باشد و موظب باشد این سرمایه عظیم به هدر نرفته و کاملا مورد استفاده قرارگیرد.

 مهندس هاشمی تصریح کرد، در بازدید از کل واحدهای دانشگاهی استان گلستان از واحدهای بسیار بزرگ تا واحدهای متوسط همه این واحدها از تواناییهای بسیار مطلوبی در جذب دانشجو برخوردارند. البته بعضی از مراکز در وضعیت مناسبی قرار ندارندو بعلت کمبود دانشجو نتوانسته بودند به تعهدات خود در قبال دانشجو عمل نمایندو ساختمانهای مناسبی نداشتند منجمله کلاله و گالیکش و کردکوی که تازه در حال ساخت و ساز بودند. اما واحد کردکوی پیشرفت بیشتری داشت. البته این سه مرکز باید مورد تصمیم گیری قرارگیرد و یا به آن کمک شود فضای آموزشی مناسبی مهیا کنند. و یا اینکه واحدهای همجوار کمک کنندتا دانشجویان از امکانات بیشتری بهره ببرنندو در محیط های بهتری تحصیل کنند.

معاون عمرانی دانشگاه آزاد اسلامی  با اشاره به تورم موجود گفت،  البته ساختمانهای نیمه کاره واحدهای دانشگاهی استان بعلت تورم دو سه ساله اخیر بوده که پیمانکاران دچار مشکل شده و بعضا کار را رها کرده و بعضی ها هم خوشبختانه کار را به پایان رساندند ولازم است که واحدهای دانشگاهی نیز به پیمانکاران کمک هایی کنند و سازمان مرکزی نیز همکاریهایی در این خصوص خواهد داشت.و امیدواریم که ساختمانهایی که 50 در پیشرفت داشته اند را به نتیجه برسانیم.

وی افزود، در بخشهایی نیز واحد ها زمینهایی را در اختیار دارند ، تصرف کرده اند ، مبایعه نامه دارند و یا قرار دادهای واگذاری دارند که هنوز نتوانسته اند اسناد آن را در اختیار بگیرند توصیه شد با کمک مرکز و اداره کل املاک و مستغلات سازمان این مشکل پیگیری و حل شود و بعضی از واحدها نیز مشکل نقدینگی دارند که با کمک وامی که از بانک ها و یا صندوق مشترک در تهران دریافت میکنند سعی خواهد شد مشکلات آنان حل و پروژه های نیمه کاره آنان به اتمام برسد.

در هر صورت لازم است از همه مسئولان استان و همکاران تشکر ویژ ه ای داشته باشم که همکاری خوب و مطلوبی در ارایه توضیحات و ارائه گزارش داشته اند.

 

در رشته‌ها و مقاطع مختلف صورت می‌گیرد؛

ثبت نام بدون آزمون دانشگاه آزاد اسلامی از ۲۱ مرداد به مدت ۱۰ روز

خبرگزاری آنا: ثبت نام بدون آزمون و با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی به مدت ۱۰ روز از ۲۱ مرداد آغاز می‌شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، انتخاب رشته و پذیرش در رشته‌محل‌های با آزمون و بدون آزمون در مقاطع کاردانی پیوسته، کاردانی ناپیوسته، کارشناسی ناپیوسته و پیوسته از سوی دانشگاه آزاد اسلامی از 21 مرداد تا اول شهریور انجام می‌شود و داوطلبان بدون آزمون، صرف نظر از اینکه در چه گروه آزمایشی شرکت کرده‌اند یا دیپلم چه گروه آزمایشی را دارند می‌توانند انتخاب رشته وسیعی را در هر زیر مجموعه‌ای که می‌خواهند داشته باشند.

 www.azmoon.org صورت می‌گیرد.

دانشگاه آزاد ظرفیت کافی برای پذیرش همه داوطلبان را  دارد اما داوطلبان با داشتن قدرت انتخاب بالاتر، می‌توانند رشته‌های خاص و مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

داوطـلـبان مـی‌تـواننـد در صـورت مـواجـه شـدن بـا هـر سـؤال یـا ابهـامـی بـه سـایت  www.azmoon.org و www.pubr-azmoon.com  مراجعه کنند و در قسمت پرسش و پاسخ سؤال خود را مطرح کنند و یا به آدرس الکترونیکی porsesh@pubr-azmoon.com ایمیل خود را ارسال کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.

ثبت نام شدگان اینترنتی باید منتظر اطلاعیه‌های مرکز آزمون دانشگاه آزاد اسلامی برای تاریخ مراجعه به واحدهای دانشگاهی برای تشکیل پرونده خود باشند.

 

واحد آزادشهر بدون کنکور برای نیمسال اول سال تحصیلی 93-94 دانشجو می‌پذیرد

دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر بدون کنکور برای نیمسال اول سال تحصیلی 93-94 دانشجو می‌پذیرد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر از پذیرش دانشجوی بدون کنکور در رشته های حقوق ، علوم قضایی ، روانشناسی بالینی ، مهندسی عمران، معماری ، مهندسی صنایع غذایی، کامپیوتر و 80 رشته دیگر در مقاطع کارشناسی پیوسته و ناپیوسته و کاردانی در این واحد دانشگاهی برای نیمسال اول سال تحصیلی 93-94 خبر داد.

کاظم شریعت نیا گفت: متقاضیان می‌توانند در 31 رشته کارشناسی پیوسته، 22 رشته کارشناسی نا پیوسته، 25 رشته کاردانی ناپیوسته در دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر ثبت نام کنند.

شریعت نیا تصریح کرد:ثبت نام بدون کنکور سه شنبه  21 مردادماه آغاز می شود و تا پایان این ماه ادامه خواهد داشت. . علاقه مندان می توانند جهت اطلاع از رشته های موجود در واحد آزادشهر به  نشانی   WWW.IAUAZ.AC.IR آدرس اینترنتی دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر مراجعه کنند.

وی با توجه به امکانات بسیار خوب ومناسب رفاهی، پژوهشی، آزمایشگاهی و ورزشی که در این واحد دانشگاهی وجود دارد خاطرنشان کرد : واحد آزادشهر با برخورداری از بیش از 50 آزمایشگاه؛کارگاه و سایتهای رایانه ای مجهز به پیشرفته ترین تجهیزات مدرن روز، برخورداری از خوابگاههای دانشجویی مجهز، بهره مندی از فضاهای ورزشی متعدد و متنوع، بهره مندی از استادان به نام ومجرب ، برخورداری ازفضاهای آموزشی و فضاهای سبز ومفرح، انتشارات دانشجویی ، آژانس اختصاصی، اینترنت پرسرعت و دهها پتانسیل برجسته و اعطای وامهای مختلف در خدمت دانشجویان است.

 

 

 

ستاره راهمان خاتم انبیاء محمد مصطفی (ص) می فرمود: علم و ایمان دو بال فرشته سعادتند. طلب علم و نشر آن فریضه ایست جاودانه برای انسان که از تولد تا پایان حیات استمرار و جریان دارد.

هر ساله با فرا رسیدن ماه مهر دانشگاه که نهادی زنده و پویاست در فصلی که پیوندگر شاخه تعلیم و تربیت بر پیچک زندگی است، دوباره جان می گیرد و بی شک تولید علم آمیخته با ایمان اصلی ترین رسالت مجموعه دانشگاهی است. در شروع سال تحصیلی جدید، با ابلاغ سیاست های علم و فناوری توسط حضرت آیت الله خامنه ای مقام معظم رهبری راهکارهای جدید و امیدبخشی فراروی دانشگاهیان قرار گرفت که اجرای آنها می تواند تضمین کننده تبدیل ایران اسلامی به قطب علمی جهان اسلام و بازسازی تمدن علمی اسلامی شود، ابلاغ این سیاست ها مسئولیت جامعه علمی و دانشگاهی کشور را دوچندان کرد.

نبض پيشرفت و تعالی جامعه به دست اساتيد مبرز و دانشجويان آگاه و سخت كوشي رقم مي‌خورد كه با پشتكار و جديت، زمينه عزت و ترقي كشور را فراهم مي‌سازند و اين مهم زماني امكان‌پذير است كه دانشجويان عزيز با بهره‌گيري از خلاقيت، نو‌آوري و استعداد خود و تعامل، همراهي و سعه‌ صدر مسوولان و استفاده از رهنمودهاي اساتيد دلسوز، توانايي‌ها و امكانات دانشگاهي را براي ارتقاي منزلت دانشجو، كيان دانشگاه‌ و اعتلاي علمي، آموزشي و پژوهشي کشور بكار گیرند، خوشبختانه امروز فارغ التحصیلان دانشگاه های ایران در تمام عرصه های فنی، خدماتی، فرهنگی و اجتماعی مدیریت کشور را برعهده دارند و از برکت انقلاب اسلامی با توسعه دانشگاه ها و تربیت نیروهای متخصص کشور ما از وجود متخصصان خارجی بی نیاز شده است و این یکی از دستاوردهای بزرگ و خدمات بی نظیر دانشگاهیان به کشور است.

در این فرصت از خانواده بزرگ دانشگاهی ایران به ویژه دانشگاه آزاد اسلامی می‌خواهم که با فکر و اندیشه علمی خود در سال تحصیلی جدید، نویددهنده افقی نوین برای توسعه و پیشرفت کشور باشند، هر چند تاکنون دانشگاه آزاد اسلامی با اعتقاد به همدلی، همراهی، همکاری و همگامی که چاره دستیابی هرچه بیشتر به توسعه علمی آموزشی و اعتلای فرهنگی و ترویج فرهنگ اسلامی است، تمام ظرفیت های خود را در جهت تبدیل شدن به دانشگاهی تراز اول به کار بسته است.

البته نقش برجسته اين مجموعه بزرگ دانشگاهي در فعاليت‌هاي علمي، پژوهشي و بين‌المللي، رشد و توسعه علمي كشور بر کس پوشیده نیست و حضور درخشان اساتيد فرهيخته، فارغ التحصیل دانشگاه آزاد اسلامی و دانشجويان خلاق و مبتكر در همايش‌ها و سمينار‌هاي علمي و رقابت های بين‌المللي که موجب ارتقاي بنيه و توان علمي كشور شده، گواه این مسئله است.

دانشگاه آزاد اسلامی که امروزه جزیی از تاریخ انقلاب اسلامی است، با برخورداری از یک میلیون و 700 هزار دانشجو، 476 واحد دانشگاهی، 33 هزار عضو هیات علمی تمام وقت،28 هزار عضو هیات علمی پاره وقت و حق التدریس و 47 هزار کارمند بزرگترین  دانشگاه حضوری جهان محسوب می شود و نقش بی بدیل و طرح بی نظیر حضرت آیت الله هاشمی رفسنجانی در بنیانگذاری و تاسیس این دانشگاه عظیم و این کاخ بلند علم و دانش و معرفت امروز بیش از پیش بر همگان روشن شده است، به طور که نیمی از فارغ التحصیلان دانشگاهی ایران، دانش آموختگان دانشگاه آزاد اسلامی هستند که سهم عمده ای در اداره امور اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی کشور را در تمام عرصه ها به عهده دارند.

طرح هایی که تا به امروز در دانشگاه آزاد اسلامی اجرایی شده، موجب توسعه فرصت های تحصیل و تحقیق در کشور شده و امکان پژوهش و آموزش برای هر جوان ایرانی را فراهم کرده است که امید است منشا برکات علمی برای پاسخگویی به نیاز جامعه باشد.

در آستانه سال تحصیلی جدید، وظیفه خود می دانم فرا رسیدن بهار علم و دانش و معرفت را که توأم با امید بالندگی جامعه دانشگاهی کشور است به تمام دانشجویان عزیز، اساتید فرهیخته و کارکنان خدوم دانشگاه آزاد اسلامی و همه دانشگاهیان و دانش پژوهان و اصحاب علم و معرفت و اندیشه صمیمانه تبریک و تهنیت عرض کنم و از خداوند علیم برای همه خدمتگزاران عرصه های علمی و پژوهشی و فناوری آرزوی توفیق بیشتر داشته باشم.

حمید میرزاده-رییس دانشگاه آزاد اسلامی

1393/7/

 

 

در واحد آزادشهر صورت پذیرفت:

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر و  اداره کل استاندارد استان گلستان

 

خبرگزاری آنا: تفاهم‌نامه همکارهای علمی، تحقیقاتی و آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر و  اداره کل استاندارد استان گلستان امضا شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری آنا از آزادشهر ، با حضوردکتر کاظم شریعت نیا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر ومهندس رضا نوروزی مدیر کل استاندارد گلستان تفاهم‌نامه همکاری‌های علمی، تحقیقاتی و آموزشی مشترک میان این دانشگاه و اداره کل استاندارد استان گلستان به امضا رسید.

 رییس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر گفت : این تفاهم‌نامه با هدف توانایی های علمی و توسعه همکاری های فرهنگی ، آموزشی، پژوهشی و تحقیقاتی جهت استمرارارتباط سازمان یافته و به منظور برطرف نمودن نیازهای متقابل منعقد شده است .

دکتر شریعت نیا تصریح کرد :‌فراهم نمودن هرگونه تسهیلات و امکانات در چارجوب  ضوابط و مقررات، پس از اخذ مجوزهای لازم با هدف اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک که منجر به دستیابی به دانش فنی ، دستاورد و اختراع گردد خواهد بود.

عضو هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی گلستان با اشاره به اهمیت موضوعات تفاهم نامه فی مابین  گفت : از مهمترین موضوعات این تفاهم نامه میتوان به  برگزاری سمینار ، کارگاه و دوره های آموزشی – مشارکت در تدوین استانداردهای ملی و بین المللی – استفاده از منابع در فضای کتابخانه – برزگزاری همایش های مشترک –بازدید علمی و کارآموزی دانشجویان – انجام پروژه های تحقیقاتی و پژوهشی و مطالعاتی مشترک – چاپ و انتشار کتاب در قالب همکاریهای مشترک – ارائه راهکارهای ترویج فرهنگ استاندارد – ایجاد بانک اطلاعاتی متخصصین و صاحبنظران صنعتی و اعضای هیات علمی اشاره کرد .

 

استاد دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر :

اسلامی شدن دانشگاه برای جامعه‌ی اسلامی یک ضرورت است.

 بمناسبت بیست وپنجمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره) ، دکتر مسعود مطلبی استاد دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر در  جمع اساتید و کارکنان  این واحد دانشگاهی گفت : اسلامی شدن دانشگاه برای جامعه‌ی اسلامی یک ضرورت است و بدون آن، روند حرکت جامعه در مسیر اهداف متعالی انسانی و اسلامی با چالش‌های اساسی مواجه خواهد شد .

 وی افزود: این مساله یعنی دانشگاه و اسلامي بودن يا نبودن آن، تقريباً همزمان با ورود دانشگاه به ايران آغاز شد، اما قطعا بعد از پيروزي انقلاب «اسلامي» و در راس قرار گرفتن تفکر اسلام ناب در حاکميت کشور، اين مسئله اهميتي چند برابر پيدا کرد. تا آنجا که حضرت امام خميني (ره) در اين باره مي فرمايند: معني اسلامي شدن دانشگاه اين است که استقلال پيدا کند و خودش را از غرب جدا کند و خودش را از وابستگي به شرق جدا کند .

دکتر مطلبی با اشاره به دیدگاه حضرت امام به اسلامی شدن دانشگاهها گفت :  اگر از منظر امام خميني به انقلاب اسلامي نگاه کنيم خواهيم يافت که لازمه دورنمایی که او برای انقلاب ترسیم نموده ايجاد دگرگوني در همه ي عرصه هاي حيات اجتماعي همچون سياست و ساختار قدرت، اقتصاد، فرهنگ و هنر و آموزش است. بر این اساس توجه امام خمینی به دانشگاه و بایسته های آن طبیعی به نظر می رسد. دانشگاه بخش مهمي از دغدغه ها و نگراني هاي امام را تشکيل مي داد. امام، سعادت يا تباهي جامعه را وابسته به دانشگاه مي دانست . از منظر امام دانشگاه براي جامعه سرنوشت ساز است. سهم عمده اي از چگونگي شگل گيري آينده به وضعيت امروز دانشگاه وابسته است. در نگاه امام براي اصلاح جامعه، بايد به اصلاح دانشگاه همت گمارد.

 

 

بازدید استادان و دانشحویان دانشگاه دافوس ارتش جمهوری اسلامی ایران از واحد آزادشهر

خبرگزاری آنا : استادان و دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران ( دافوس ) از حوزه های مختلف واحد آزادشهر بازدید کردند.

بگزارش خبرگزاری آنا از آزادشهر، دکتر علیرضا اسماعیلی معاون آموزشی واحد آزادشهر ضمن ارائه گزارشی از فعالیتهای آموزشی و پژوهشی واحد آزادشهر گفت : دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر مفتخر است برای دومین بار پیاپی میزبان استادان و دانشجویان دافوس بوده و امیدوار است بین دو دانشگاه  تعاملات آموزشی و پژوهشی گسترده تری ایجاد گردد..

دکتر محمد مهدی نادری معاون پژوهشی واحد آزادشهر با اشاره به وظایف خطیر نظامیان در حفظ و حراست کشور اسلامی گفت :  گفتمان امنیت ملی امروزه در بسیاری از کشورها منجمله امریکا مهم بوده و این مسئله نیز در جمهوری اسلامی به دلیل آرمان گرایی اسلامی و واقع گرایی شدیدا  مورد تایید قرار گرفته است و این تاکید به معنای تغییر در فکر و عقیده رهبران نسبت به مواضع انقلاب اسلامی نیست .

رئیس شورای پژوهشی دانشگاههای آزاد استان گلستان تاکید کردند، دیوارها، سیم خاردار ها ومرزبانان مسلح امنیت را در سطح فیزیکی ایجاد می کنند اما  امنیت پایدار احتیاج جدی به یک تعریف جدید از امنیت فراگیر چه در سطح فیزیکی و چه در سطح فرهنگی  دارد ، بنابراین حل بحرانهای منطقه ای و جهانی به همت و اراده ملی میسر است .

در ادامه محمد صادق سنایی زاده استاد دانشگاه دافوس گفت : دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران یکی از دانشگاههای نظامی  معتبر و بین المللی بوده که دانشجویان آن در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل کرده و خروجی آن افسران و امیرانی هستند که در آینده فرماندهی بخشهای مختلف  سه قوه ارتش جمهوری اسلامی ایران را بعهده خواهند گرفت.

استاد دانشگاه دافوس تعامل بین دو دانشگاه بزرگ کشور مهم خواند و گفت :  با ايجاد فضاي مساعد ؛ فرهنگ سازي مناسب جهت ارتقاء سطح تعامل به خصوص در زمينه هاي علمي آموزشي و پژوهشي و استفاده از تئوري هاي مختلف مديريتي و ساير سازوكار تعاملي به سمت رشد و تعالي گام برداریم .

 

 

 

در واحد آزادشهر صورت گرفت :

برگزاری جشنواره غذا و فرهنگ اقوام استان کلستان در واحد آزادشهر

خبرگزاری آنا :  با همت دفتر فرهنگ اسلامی و روابط عمومی واحد آزادشهر جشنواره غذا و فرهنگ اقوام استان کلستان با قومیتهای مختلف استان گلستان در واحد آزادشهر برگزار شد .

بگزارش آنا از آزادشهر ، فخرالسادات بصارتی دبیر این جشنواره گفت : این جشنواره در دو بخش ارائه انواع غداهای محلی و بخش دیگر عکس از ابنیه ، طبیعت ، زندگی روزمره مردم  برگزار شد.

وی افزود، در بخش غذا 23 دانشجو خواهر و برادر بیش از 100 نوع غذا ، دسر ، نان ، نان شیرینی و انواع نوشیدنی ارائه کردند و در بخش عکس نیز 30 اثر برگزیده شرکت داده شد و در خاتمه جشنواره به همه شرکت کنندگان لوح سپاس و یادبود  و به نفرات برگزیده نیز جوایز نفیسی اهدا گردید.

 

 

مدیرکل شیلات استان گلستان :

 دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر پتانسیل بالایی در پژوهش و تحقیقات شیلاتی دارد.

، مدیر کل شیلات استان گلستان گفت : توانایی و پتانسیل موجود در دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر در بخش پژوهش و تحقیقات شیلاتی به عنوان یک سرمایه ملی و استانی قابل تقدیر است .

مهندس علی اکبر پاسندی افزود، دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر با وجود و حضور استادان و محققان مجرب و کارآزموده می تواند در دستیابی به تحقیقات تغذیه ای آبزیان با هدف دستیابی به افزایش تولید در واحد سطح در آستان نقش مهمی را ایفا کند.

مهندس پاسندی با اشاره توسعه و حمایت بخش شیلات در استان گلستان گفت : رویکرد همکاریهای اداره کل شیلات گلستان با دانشگاه ها و سازمانهای مرتبط ماحصل آن توسعه صنعت شیلات در منطقه با ظرفیت بالا خواهد بود.

 

 بمناسبت روز تکریم مادران و همسران شهدا و رحلت حضرت ام البنین (س) ، رئیس و  اعضای هیات رئیسه واحد آزادشهر با خانواده دو شهید حسن و حسین میرعرب در آزادشهر دیدار کردند.

دکتر کاظم شریعت نیا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر در دیدار با مادر شهیدان حسن و حسین  کفت : دو شهید بزرگوار فرزندان شجاع  و تربیت شده در دامن مادری از پیروان حضرت ام البنین بوده که همیشه و همواره شیفته  سالار شهیدان امام حسین و پیرو راستین خط ولایت بودند.

دکتر شریعت نیا با اشاره به بزرگداشت امروز به عنوان روز تکریم از مادران و همسران شهدا  گفت : حضرت ام البنین در واقعه کربلا حضور نداشتند ، هنگامیکه بشیر به مدینه برگشت  و ام البنین را ملاقات کرد و خواست خبر شهادت دو فرزندش را به او دهد ام النبین گفت ، قلبم را پاره کردی بچه هایم و هر آنچه زیر آسمان است فدای ابا عبدالله  از حسین برایم بگو .

دکتر شریعت نیا افزود ، مادران ایرانی اینگونه بودند و در حماسه هشت سال دفاع مقدس همچون حضرت ام البنین با عشق به ولایت و امام، فرزندانشان را راهی جبهه ها میکردند و در دفاع از شریعت پیامبر از جان و مال خود دریغ نمیکردند.

این دیدار24 فروردین همزمان با روز تکریم از مادران و همسران شهدا و رحلت حضرت ام البنین (س) با هماهنگی بنیاد شهید و جانبازان شهرستان آزادشهر و دانشگاه آزاد اسلامی آزادشهر انجام پذیرفت .

 

 

 

 

 

در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر برگزار شد:

همایش ملی پژوهش های نوین در علوم و صنایع کشاورزی

خبرگزاری آنا ، همایش ملی پژوهش های نوین در علوم و صنایع کشاورزی با حضور رئیس جهاد کشاورزی استان گلستان،  مدیریت امور دام سازمان جهاد کشاورزی استان ، مدیر کل شیلات استان ، پیشکسوتان گروه کشاورزی و صنایع غذایی ، کار آفرینان در حوزه صنایع غذایی و کشاورزی ، رئیس واحد ،  استادان و دانشجویان در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر برگزار شد.

 به گزارش آنا از آزادشهر ، ابوالقاسم سراج دبیر علمی همایش با اشاره به اينكه استان گلستان قطب‌ اصلي كشاورزي و دامپروري در كشور است گفت:  به دليل همجواري كوه، دشت و دريا، این استان داراي جغرافياي خاص و شرايط اقليمي منحصر به فرد است و پتانسيل آن براي فعاليت‌هاي تحقيقاتي و ميداني بسيار بالا بوده وضرورت توجه جدي مسئولان را در تمام زير شاخه‌هاي كشاورزي و منابع طبيعي را می طلبد.

سراج برگزاری همایش ملی پژوهش های نوین در علوم و صنایع کشاورزی در واحد آزادشهر را نقطه عطفی خواند وگفت : هدف از برگزاري همايش ملي پژوهش‌هاي نوين در علوم و صنايع كشاورزي     بهره­مند شدن از دست آوردهاي علمي و فني محققين كشور، فراهم كردن بستري جهت آشنايي بيشتر پژوهشگران و توليدكنندگان و معرفي استان گلستان به عنوان قطب‌ اصلي كشاورزي و دامپروري  دركشور و  به طور كلي نزديك‌تر كردن جامعه علمي كشور در بخش كشاورزي است.

سراج افزود:  تعداد مقالات رسيده به دبيرخانه همايش 241 عنوان بوده که تعداد181 عنوان آن توسط داوران گروه های تحصصی مورد پذیرش نهایی قرار گرفته و  تعداد 32 عنوان به صورت سخنراني در چهار كار گروه تخصصي و مابقي به صورت پوستر پذيرفته شدند.

در پایان مراسم از دکتر فیروز عقابی به عنوان پیشکسوت گروه کشاورزی واحد تقدیر شد و هدایای   ویژه ای به برگزیدگان سخنرانی ها و پوستر ها اهدا گردید و همچنین لوح های تقدیری به نمایندگان شرکت های حامی همایش نیز اهدا شد. 

 

 


اعضای هیات رئیسه ٰ استادان ٰ کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر همگام با دیگر اقشار مردم در راهپیمایی پرشکوه 13 آبان به منظور تجدید میثاق با آرمان‌های والای بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، شهیدان و مقام معظم رهبری، شرکت و انزجار خود را از استکبار جهانی علیه ملت‌ها اعلام کردند.

عضای هیأت رئیسه،اساتید،کارکنان و دانشجویان دانشگاه آزاداسلامی واحد آزادشهر باحضور گسترده خود در این راه پیمایی، جلوه هایی از وحدت و یکپارچگی امّت آزاده و سرافراز را به نمایش گذاشته ، یاد وخاطره آن روزها را گرامی داشته، با آرمانهای والای انقلاب  اسلامی، امام راحل(ره) ومقام معظم رهبری تجدیدمیثاق کرده ومشت محکمی بردهان استکبارجهانخوار و هم پیمانانش زدند.

همچنین دراین راه پیمایی بیانیه ای از سوی روابط عمومی واحد آزادشهر بین مردم توزیع شد.درقسمتی از این بیانیه آمده است: دانشگاه آزاد اسلامي واحد آزادشهر قويا معتقد است پس از انقلاب اسلامي ايران كه ترجيع‌بند استمرار قيام خونين امام شهيدان، حضرت سيدالشهداء(ع) است، حادثه 13 آبان به خاطر خصلت ضد استكباري كه در خود نهفته دارد، حر كتي شايسته در زمينه سازي حكومت صالحه حضرت قائم "ارواحنا له الفداه " به شمار مي‌آيد . بر اين اساس ما دانشگاهيان همگام با امت اسلامي با شكوه‌تر از هميشه در مراسم يوم‌ا... 13 آبان شركت و شعار "مرگ بر آمريكا" را كوبنده‌تر از سال‌هاي قبل در روز استكبار ستيزي سر خواهيم داد .

 

 

اولین جلسه کمیته توسعه رشته های تحصیلی منطقه 27 دانشگاه آزاد اسلامی با حضور رئیس منطقه و روسای واحدهای آزادشهر، گرگان، گنبد ، مینودشت ، کلاله ، کردکوی ، گالیکش ، گمیشان وعلی آباد کتول درواحد آزادشهر برگزار شد.
به گزارش خبرگزاری آنا از آزادشهر ، حسین عجم نورزی رئیس منطقه 27 گفت: برنامه ریزی وساماندهی توسعه رشته ها در واحدهای دانشگاهی منطقه یکی از دغدغه های منطقه بشمارآمده و واحدها بایستی با توجه به امکانات آموزشی و تامین هیات علمی مورد نیاز نسبت به اخذ رشته ها اقدام نمایند.
رئیس منطقه 27 با اشاره به امکان اخذ رشته های پزشکی و پیراپزشکی در واحدهای منطقه گفت : بررسی پرونده رشته های پزشکی و پیراپزشکی با وزارت بهداشت و درمان بوده و واحدها جهت تاسیس اینگونه رشته ها با وزارت بهداشت مکاتبه و هماهنگی نمایند.
در ادامه کاظم شریعت نیا رئیس واحد آزادشهر ضمن خیر مقدم گویی به حضار در جلسه گفت: مسلما توسعه رشته ها خصوصا رشته های پرطرفدار و مطلوب در واحدهای بزرگ موجب تثبیت واحدها و در مراکز کوچک و متوسط باعث رشد کمی و کیفی خواهد شد بنابراین واحدها قبل از درخواست و مکاتبه ،هماهنگی لازم را با کمیته توسعه رشته ها داشته تا اخذ رشته های مشترک در واحدهای همجوار باعث لطمه به واحدها نشود.

 

جذب ۱۱۵۰ دانشجو در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد واحد آزادشهر

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر جذب دانشجو در سال تحصیلی ۹۲ -۹۳ را مطلوب خواند و گفت : تعداد دانشجوهای پذیرفته شده در مقطع کارشناسی ۸۰۰ و کارشناسی ارشد ۳۵۰ نفر بوده که با این احتساب تعداد دانشجویان واحد به ۴۵۰۰ نفر خواهد رسید.

دکترکاظم شریعت نیا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر در جمع هیات رئیسه این واحد دانشگاهی برنامه های تحصیلی سال تحصیلی 92 93 را تشریح کرد.

رئیس واحد آزادشهر در حاشیه این جلسه اظهار داشت: توسعه تحصیلات تکمیلی ، ارتقائ سطح کیفی آموزش و درآمدزایی غیر شهریه ای از اصلی ترین برنامه های آتی در واحد آزادشهر است.
 شریعت نیا  با اشاره به روند رو به رشد واحد آزادشهر در تمام سطوح علمی ، پژوهشی و فرهنگی افزود : واحد آزادشهر با 24 رشته در مقطع کارشناسی ارشد در بین دانشگاههای استان گلستان رتبه نخست را داشته و با توسعه و افزایش رشته های تحصیلات تکمیلی، نیازهای مشتاقان به تحصیل در رده های بالاتر علمی را در استان فراهم کرده است.
عضو هیات امنای استانی دانشگاه آزاد اسلامی درآمدزایی غیر شهریه ای در دانشگاهها را مهم خواند وگفت : واحد آزادشهر اولین واحد دانشگاهی در منطقه است که در دوسال اخیر اقدام به درآمدزایی غیر شهریه ای نموده و نمونه آن کاشت و برداشت گیاه دارویی وربن است که در صنعت دارویی کشور از اهمیت بالایی برخوردار است .
دکترشریعت نیا با اشاره به همسویی فعالیتهای پژوهشی واحد آزادشهر با نیازهای استان تصریح کرد: دیدگاه این واحد دانشگاهی در رسالت خطیر تحقیق و پژوهش بخصوص حوزه های تحقیقات کاربردی، اجرایی بودن آن است زیرا همواره سعی شده فعالیتهای پژوهشی و تحقیقاتی که همسو با نیازهای جامعه است در اولویت قرار گیرد.
رئیس واحد آزادشهر تعداد جذب دانشجو دررشته های بدون آزمون و با آزمون در مقاطع کارشناسی و کارشناسی ارشد را در سال تحصیلی 92 -93 مطلوب خواند و گفت : تعداد دانشجوهای پذیرفته شده در مقطع کارشناسی 800 نفر و مقطع کارشناسی ارشد 350 نفر بوده که با احتساب دانشجوهای قبل به 4500 نفر خواهد رسید.
دکترشریعت نیا افزایش رشته های کارشناسی ارشد و دکتری را از دغدغه های این واحد خواند وگفت : هم اکنون واحد آزادشهر با 114 عضو هیات علمی تمام وقت و  102 رشته تحصیلی در مقاطع کاردانی ، کارشناسی و کارشناسی ارشد یکی از بزرگترین واحدهای منطقه بشمار رفته و  هیات ریسه و حوزه معاونت آموزشی واحد نیز با تلاش و پیگیریهای خود در صدد افزایش رشته های کارشنلسی و دکتری است.

دکترعلیرضا اسماعیلی معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر : ثبت نام تکمیل ظرفیت رشته های کارشناسی ارشد عمران و 5 رشته جدید دیگر در  واحد آزادشهر

تمدید ثبت نام رشته های کارشناسی حقوق , عمران , مکانیک , روانشناسی بالینی ,معماری و

80 رشته دیگر در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر تلفن : 09116693477

..

 

 

رئیس واحد آزادشهر عنوان کرد :

تاسیس6 رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد در واحد آزادشهر

 دکترکاظم شریعت نیا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر از تاسیس 6 رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد در واحد آزاد شهر خبر داد .

دکتر کاظم شریعت نیا رئیس واحد آزادشهر گفت : به همت نماینده مردم شریف آزادشهر ؛ رامیان و فندرسک در مجلس شورای اسلامی و پیگیریهای مجددانه وی و تلاش بی وقفه مسئولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر و موافقت شورای گسترش آموزش عالی وزارت علوم تحقیقات و فناوری، 6 رشته جدید در مقطع کارشناسی ارشد در واحد آزادشهر تاسیس و مجموع رشته های دایر در این واحد دانشگاهی به عدد 21 رسید.

دکترشریعت نیا افزود: دانشجویان علاقمند می توانند در سال تحصیلی 93 علاوه بر 15 رشته قبلی کارشناسی ارشد دایر در واحد آزادشهر در رشته های جدید مهندسی عمران گرایش زلزله – مهندسی معماری – مهندسی کشاورزی گرایش مکانیزاسیون کشاورزی – فیتوشیمی – فرآوری محصولات شیلاتی و علوم تربیتی گرایش آموزش و پرورش ابتدایی ادامه تحصیل دهند.

رئیس واحد آزادشهر در خاتمه از حمایت وهمکاری بی شائبه دکتررضا صابری نماینده مردم آزادشهر ٰ رامیان و فندرسک در مجلس شورای اسلامی و همچنین دکترمجید مظفری رئیس منطقه ده دانشگاه آزاد اسلامی در توسعه آموزش عالی در شهرستان آزادشهر تقدیر کرد وگفت : دست یافتن به چنین رشته هایی بدون حمایت این عزیزان میسر نیست و مردم به ویژه جوانان طالب علم منطقه نیز قدردان زحمات آنان هستند.

 

 

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر اعلام کرد:

تصویب ۲ رشته جدید در دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر

خبرگزاری آنا: کاظم شریعت نیا رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد آزادشهر از تصویب ۲ رشته تحصیلی جدید در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد در این واحد خبر داد

به گزارش خبرنگار آنا، کاظم شریعت نیا در این خصوص گفت: به دنبال تلاش و پیگیری مسئولان واحد آزادشهر پس از طی مراحل قانونی دو رشته تحصیلی مهندسی منابع طبیعی – فرآوری محصولات شیلاتی در مقطع کارشناسی ارشد و مهندسی کامپیوتر – نرم افزاز در مقطع کارشناسی توسط دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری به تصویب نهایی رسیده است که به زودی جهت جذب دانشجو به این واحد دانشگاهی ابلاغ خواهد شد .

 

 

 

 

سامانه اطلاعاتي دانشجويي واحد آزادشهر
 
زمان بندي دفاعيه هاي دانشجويان تحصيلات تكميلي  
 سيويليكا،مقالات علمي كنفرانسها

اطلاعيه هاي آموزشي و امور ثبت نام

 
ثبت نام در كلاسها و كارگاهها
 بانك اطلاعات نشريات Magiran
اطلاعيه هاي دانشجويان واحد علوم تحقيقات
دانشجويان ترم آخر و فارغ التحصيلان كليك كنند
 امور شهريه
 
دانشجويان ورودي جديد كليك كنند
 
 
صندوق رفاه (امور وام دانشجويي)

فرم سنجش دانشجويان

 
 

اتوماسيون تغذيه و دريافت كارت دانشجويي    راهنما

 

سامانه اساتيد (ثبت نمرات..) سامانه جامع اطلاعات پژوهشي اساتيد
سامانه سايت شخصي اساتيد
سامانه پژوهشي
سامانه حضور و غياب دانشجويان
مشاهده فيش حقوقي
اطلاعات اعضاي هيات علمي

معاونت اداری مالی


معاونت آموزشی


معاونت پژوهشی


معاونت دانشجویی


معاونت سما


 معاونت عمرانی

معاونت فرهنگی


 

 

 

دانشکده پرستاری و مامایی


دانشکده زبان های خارجی


گروه علوم اقتصادی


دانشگاه کشاورزی


دانشکده تربیت بدنی و علوم ورزشی


 

دانشکده علوم انسانی و حقوق


دانشکده علوم پایه


 

دانشکده دندانپزشکی


گروه کامپیوتر


 

دانشکده فنی و مهندسی و معماری


گروه الکترونیک


 

دانشکده علوم تربیتی و روانشناسی


گروه مهندسی عمران


كتابخانه مركزي راهنما دفتر ارتباط با صنعت  پژوهشكده شهيد شهرياري  مديريت امور فوق برنامه
روابط عمومي كارگزيني هيات علمي  خبرگزاري دانشجو(snn)  
فناوري اطلاعات و ارتباطات صندوق رفاه دانشجويي  بسيج دانشجويي شهيد دكتر چمران  
مركز توسعه آموزش و تحقيق باشگاه پژوهشگران جوان  انجمن دانشجويان تربيت بدني  
مركز رشد واحدهاي فناوري سايت رفاهي و تفريحي  كانون دانشجويي هلال احمر  
واحد توسعه كارآفريني و تعاون پژوهشكده اعتياد  كانون قرآن و عترت (ع)  
مركز مشاوره و خدمات روانشناختي  انتشارات دانشگاه  كانون ستاد اقامه نماز

سامانه ثبت نام دانشجوييواحد ترافيككتابخانه ديجيتال راهنماسامانه اختصاصي اساتيد     راهنمانرم افزار حضور و غيابمشاهده فيش حقوقي    راهنماسامانه برگزاري امتحاناتاتوماسيون تغذيه و دريافت كارت دانشجويي     راهنما


شبكه بي سيم Wirelessسامانه نشريات دانشگاهآزمونهاي غيرحضوري (ERDC)نسيم دانشگاهسامانه پژوهشيدفتر تامين منابع علمي(تهيه انواع مقاله)سامانه حضور و غياب دانشجويانسامانه جامع اطلاعات پژوهشي اساتيد (CIRIS)سامانه ثبت نام كارگاههاي ضمن خدمت كاركنانفرم ثبت نام عوامل اجرايي آزمون ها